Prezydent Andrzej Duda przybył do Ottawy

Jak podkreślił, liczy na intensyfikację współpracy wojskowej pomiędzy Kanadą a Polską. „Liczę na to, że będzie też zwiększona obecność sojusznicza wojsk kanadyjskich w Polsce, większa niż obecnie" – mówił w poniedziałek polski prezydent.

 

W bazie wojskowej Petawawa leżącej na północny-zachód od Ottawy prezydent spotka się także z grupą żołnierzy kanadyjskich, którzy ćwiczyli w Polsce w ramach w ramach operacji Reassurance rozpoczętej po rosyjskiej agresji na Ukrainie i mającej zapewnić bezpieczeństwo krajom regionu.

 

Po południu (czasu lokalnego: minus sześć godzin) spotka się z parlamentarzystami, członkami Kanadyjsko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni.

 

Rozmowy delegacji polskiej i kanadyjskiej pod przewodnictwem polskiego prezydenta i kanadyjskiego premiera rozpoczną się o godz. 17.30 czasu lokalnego.

 

Wieczorem prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmie udział w uroczystych obchodach Święta Narodowego 3 Maja oraz z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski m.in. z udziałem korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli Polonii.

 

(PAP)