Szydło: PO i PSL nie rządziły, a jedynie trwały i czerpały profity z władzy

Szydło: PO i PSL nie rządziły, a jedynie trwały i czerpały profity z władzy
PAP/Paweł Supernak

"Platforma i PSL nie rządziły państwem - to było trwanie i czerpanie z władzy profitów. Od czasu do czasu, żeby przykryć tę flautę, na którą sprowadziliście Polskę, wymyślaliście świecidełka jak walka z dopalaczami, +zielona wyspa+, czy Polskie Inwestycje Rozwojowe - błyskotki medialne, które nic ze sobą nie niosły oprócz pudrowania rzeczywistości" - mówiła Szydło.

 

Jak podkreślała, dopalacze "ciągle zbierają śmiertelne żniwo, a +zielona wyspa+ gdzieś się rozpłynęła, a właściwie co ostatnio potwierdził Główny Urząd Statystyczny, nigdy jej nie było". "Polskie Inwestycje Rozwojowe, no cóż - sam jeden z ministrów waszego rządu wystawił diagnozę na temat tego przedsięwzięcia, określając to jako +kamieni kupa+. Zresztą potwierdził to związany z państwem szef Najwyższej Izby Kontroli" - dodała premier.

 

Szefowa rządu pytała również "jak państwo ma oczekiwać, że obywatele będą płacić podatki, skoro samo pozwala, by pieniądze publiczne były marnotrawione, czy wyłudzane". "Jak obywatele mają czuć, że są sprawiedliwie traktowani, kiedy widzą, że władza z sędzią może ustalić wyrok na telefon?" - dodała.

 

(PAP)