Giro d'Italia - Trentin wygrał 18. etap, Kruijswijk nadal liderem

Giro d'Italia - Trentin wygrał 18. etap, Kruijswijk nadal liderem
PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Zwycięzca uzyskał czas 5:25.34 i na finiszu najdłuższego w wyścigu, 244-kilometrowego etapu z Muggio do Pinerolo wyprzedził swoich rodaków - Moreno Mosera (Cannodale) i kolegę z ekipy Gianlucę Brambillę. Ci dwaj kolarze jechali na czele w końcowej fazie wyścigu i gdy wydawało się, że między sobą rozstrzygną kwestię etapowego zwycięstwa, na ostatnim kilometrze zaskoczył ich Trentin.

 

Czołowi kolarze wyścigu, z liderem Kruiswijkiem i Majką, przyjechali na metę ze stratą 13.24, ale w klasyfikacji generalnej nie nastąpiły żadne zmiany.

 

Holender utrzymał trzyminutową przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Kolumbijczykiem Estebanem Chavesem (Orica). Majka, 26. na mecie w czwartek, pozostaje na szóstym miejscu ze stratą 5.34 do Holendra.

 

W piątek czeka kolarzy trudny alpejski etap z Pinerolo do Risoul (162 km) we Francji, z najwyżej położoną w całym wyścigu premią górską na Colle del'Agnello (2744 m n.p.m.) i podjazdem na metę usytuowaną na wysokości 1862 m n.p.m. Impreza zakończy się w niedzielę w Turynie.

 

(PAP)