EURO 2016 - polscy piłkarze odlecieli do Francji

EURO 2016 - polscy piłkarze odlecieli do Francji
PAP/Stanisław Rozpędzik

Samolot czarterowy ma wylądować w Saint-Nazaire po godzinie i 40 minutach lotu, a do swojej bazy, w oddalonej o kilkanaście kilometrów nadmorskiej miejscowości La Baule, piłkarze dotrą po godzinie 13. Na wieczór mają zaplanowany pierwszy trening, zgodnie z zaleceniami UEFA otwarty dla kibiców.

 

Przed Terminalem VIP Kraków Airport na biało-czerwonych czekało około 100 fanów. Autokar z reprezentacją dotarł tam kilka minut po 10. Piłkarze ubrani w garnitury nie rozdawali jednak autografów, szybko weszli do środka. Do kibiców podszedł jednak selekcjoner biało-czerwonych Adama Nawałka. Dał kilka autografów, po czym pożegnał się mówiąc "Pomyślności".

 

W środku budynku drużynę pożegnała jeszcze grupa 20 dzieci z zaprzyjaźnionych z lotniskiem szkół podstawowych w Balicach i Morawicy.

 

"Będę na swoich siódmych mistrzostwach Europy. Zakładam, że Polacy będą grali siedem meczy. Dziś jeszcze wracam do Warszawy, a do Francji lecę w środę" – powiedział PAP także będący przed budynkiem Andrzej „Bobo” Bobowski, który się przedstawia jako "król polskich kibiców".

 

W grupie C francuskiego turnieju Polacy zagrają jeszcze z Niemcami (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukrainą (21 czerwca w Marsylii).

 

(PAP)