Izrael: Trzy ofiary śmiertelne ataku w Tel Awiwie

Izrael: Trzy ofiary śmiertelne ataku w Tel Awiwie
Fot. PAP/EPA/JIM HOLLANDER

Według policji "dwaj terroryści" zaczęli strzelać do przechodniów, zabijając co najmniej trzy osoby. Cztery kolejne odniosły poważne obrażenia, jedna jest w stanie krytycznym.

 

Rzecznik policji poinformował, że obaj napastnicy zostali schwytani, jednego przewieziono do szpitala, gdyż jest ranny. Z relacji świadków wynika, że zamachowcy byli elegancko ubrani, mieli na sobie białe koszule i czarne spodnie.

 

Na miejsce ataku przyjechały liczne radiowozy i karetki pogotowia. Policja szuka podłożonych ładunków wybuchowych i ewentualnych kolejnych napastników. Targ Sarona, w którego skład wchodzi kilkadziesiąt sklepów z żywnością i restauracji, położony jest niedaleko izraelskiego sztabu generalnego i kompleksu budynków ministerstwa obrony.

 

Środowy atak w Tel Awiwie wpisuje się w falę antyizraelskich napaści, do których dochodzi od wielu miesięcy na terytoriach palestyńskich i w Izraelu. W ich wyniku od 1 października 2015 roku zginęło ponad 200 Palestyńczyków, 32 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Erytrejczyk i Sudańczyk. Większość palestyńskich ofiar to sprawcy lub domniemani sprawcy ataków.

(PAP)