ŚDM: 570 tys. zarejestrowanych pielgrzymów, w tym 170 tys. z Polski

ŚDM: 570 tys. zarejestrowanych pielgrzymów, w tym 170 tys. z Polski
Fot. PAP

"To jest także 20 tys. wolontariuszy, którzy będą posługiwali podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To jest 40 tys. wolontariuszy, którzy od dwóch lat przygotowują polskie diecezje na przyjęcie pielgrzymów" - mówiła Abdelmoula na konferencji prasowej w Warszawie.

 

"280 grup zgłosiło swój udział w tzw. festiwalu młodych, czyli propozycji kulturalnych, które młodzi dla młodych w Krakowie będą przygotowywali. Zgłosiło się także 135 grup, wspólnot, stowarzyszeń i ruchów, które będą prezentowały swoją działalność w tzw. centrum powołaniowym na stadionie Cracovii" - powiedziała.

 

Rzeczniczka komitetu poinformowała także o planach zakwaterowania pielgrzymów. "Ok. 200 tys. z 300 tys. miejsc zakwaterowania, które mamy w Krakowie, to są miejsca w rodzinach. W 500 parafiach już dziś działa 6 tys. wolontariuszy. To często są rodziny, które zatroszczą się o właściwe przyjęcie pielgrzymów, którzy przyjadą do Krakowa. To są także rodziny, które na własnym podwórku przyjmą po 300 osób" - mówiła Abdelmoula.

 

Jak podała, w Krakowie będzie 275 miejsc, w których będą wygłaszane katechezy - w 30 językach.

(PAP)