Lewandowski: W meczu z Niemcami powinniśmy być skuteczniejsi

Lewandowski: W meczu z Niemcami powinniśmy być skuteczniejsi
Fot. PAP/EPA

W niedzielnym meczu w Nicei podopieczni Adama Nawałki pokonali Irlandię Północną 1:0 po bramce Arkadiusza Milika w 51. minucie.

 

"Musimy spokojnie do tego podejść. Już w czwartek gramy z Niemcami i wiadomo kto jest faworytem tego starcia. To zwycięstwo dodało nam pewności siebie, ale nie możemy zapominać, że teraz czeka nas dużo trudniejsze zadanie" – powiedział napastnik Bayernu Monachium.

 

W starciu z Irlandią Północną polska drużyna miała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła wykorzystać stwarzanych przez siebie sytuacji.

 

"Kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania od początku do końca. Jednak wynik 1:0 zawsze jest ryzykowny. Szkoda, że nie strzeliliśmy drugiej bramki, bo mieliśmy ku temu okazje. Dlatego na pewno mamy co poprawić. Z jednej strony jest radość, ale z drugiej musimy koncentrować się już na meczu z Niemcami" – zaznaczył Lewandowski.

 

Biało-czerwoni nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji w pierwszej połowie.

 

"Wiedzieliśmy, że cierpliwość i konsekwencja będą kluczem do sukcesu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że koncentracja będzie kluczowa. Chcieliśmy grać w swoim stylu niezależnie od wydarzeń na boisku. Szanowaliśmy piłkę, a piłkarze Irlandii Północnej chyba nie mieli już sił, aby nawet spróbować zaatakować. Tutaj zaprocentowało nasze doświadczenie" – ocenił.

 

Silną stroną polskiej drużyny była gra skrzydłami.

 

"Wiedzieliśmy, że ciężko będzie grać środkiem boiska. Zespół rywali naprawdę dobrze prezentował się w defensywie. Być może tak dobrze nie było w ofensywie, bo ich ataki rozbijaliśmy już na początku. Widać było, że ten zespół potrafi się bronić. Szanujemy ten wynik, ale zdajemy sobie sprawę, że dopiero teraz zaczną się dla nas +schody+" – nadmienił kapitan biało-czerwonych.

 

Lewandowski był jednak pod specjalną opieką rywali, którzy nie pozwalali mu na zbyt wiele.

 

"Mówiłem kolegom, że jak wychodzę na czystą pozycję, to robi się luka w środku pola. Wykorzystaliśmy to przy bramce Arka Milika, ale można było również w innych sytuacjach. Korzyść dla drużyny jest najważniejsza" – podsumował Lewandowski.

 

Mecz z Niemcami Polacy rozegrają w czwartek w podparyskim Saint-Denis (godz. 21.00).

(PAP)