Andrzej Duda z rekordową popularnością. Prezydent lubiany na wsi, nielubiany w miastach

Prezydent Andrzej Duda cieszy się niesłabnącą popularnościa. Na spotkania z głową państwa przychodzą tłumy Polaków. Takie efekt widać też w sondażach. 55 procent Polaków dobrze ocenia jego prezydenturę. To najlepszy wynik od początku kadencji. Poczynania prezydent krytykuje 36 procent Polaków. 9 procent nie ma zdania.

 

Pod względem pozytywnych ocen dla głowy państwa wyróżniają się ankietowani po 45 roku życia, mieszkańcy wsi, ludzie wykształceniem podstawowym lub zasadniczym zawodowym. Negatywne opinie na temat prezydenta częściej deklarują mieszkańcy dużych miast, osoby najlepiej wykształcone, o wysokich dochodach.


Nie zmieniła się za to opinia Polaków na temat działalności parlamentu. Większość z nas źle ocenia poczynania Sejmu i Senatu. Centrum Badań Opini Społecznej zapytało też Polaków o ocenę Trybunału Konstytucyjnego Jego działanie dobrze ocenia 29 proc., źle - 37 procent, a zdania na ten temat nie ma 34 proc. badanych.


Według twórców sondażu wizerunek Trybunału się pogorszył, Obecnie ocena jego funkcjonowania jest najgorsza w historii badań.