Grosicki: twardo stąpamy po ziemi, ale chcemy więcej

Grosicki: twardo stąpamy po ziemi, ale chcemy więcej

Podopieczni Adama Nawałki awansowali do kolejnej rundy po dwóch zwycięstwach i remisie. W sumie strzelili dwie bramki, nie tracąc żadnej.

 

„Drużyna buduje się od defensywy. W dotychczasowych meczach pokazaliśmy, że bardzo dobrze się bronimy, a przy tym potrafimy stworzyć sobie kilka groźnych akcji. Oczywiście cieszymy się z awansu, ale myślami już jesteśmy przy meczu ze Szwajcarią. Spodziewamy się bardzo trudnego spotkania” – podkreślił Grosicki.

 

Przed sobotnim spotkaniem 1/8 finału w Saint Etienne Szwajcarzy mają o dwa dni więcej odpoczynku od Polaków.

 

„To nie będzie miało znaczenia. To jest turniej, a my jesteśmy zawodowcami i musimy przyzwyczaić się do gry co trzy dni. Już w meczu z Ukrainą nasz trener trochę pomieszał w składzie. Niektórym pozwolił odpocząć, a innych oszczędził przed ewentualnym pauzowaniem za żółte kartki. Na pewno wszyscy będziemy gotowi na walkę ze Szwajcarami” – ocenił skrzydłowy Rennes.

 

Biało-czerwoni przypieczętowali awans do 1/8 finału pokonując we wtorek Ukrainę 1:0. Mimo że Ukraińcy nie mieli już szans na awans z grupy C, postawili biało-czerwonym trudne warunki.

 

„Zagrali bardzo dobry mecz, ale słowa uznania dla naszych obrońców, że nie straciliśmy bramki. Dzięki temu atmosfera w naszym zespole jest znakomita” – przyznał.

 

Fazę grupową podopieczni Adama Nawałki, podobnie jak Niemcy, zakończyli z dorobkiem siedmiu punktów.

 

„Mistrzowie świata wyprzedzili nas w bilansie bramek zaledwie o jedno trafienie. Ale dla nas najważniejsze jest, że mamy zespół, którego wszyscy mogą się obawiać. My jednak twardo stąpamy po ziemi i w spokoju przygotowujemy się do rywalizacji ze Szwajcarią” – powiedział.

 

Szwajcarzy w niedzielę bezbramkowo zremisowali z Francją i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie A.

 

„Oglądaliśmy to spotkanie i Szwajcarzy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. To na pewno będzie ciężki rywal. Myślę jednak, że również jesteśmy mocnym zespołem i po prostu musimy się teraz dobrze przygotować. Wiemy co musimy poprawić, bo chcemy jeszcze więcej osiągnąć na tym turnieju” – zakończył Grosicki.

 

Mecz 1/8 finału Szwajcaria – Polska w sobotę w Saint-Etienne o godz. 15.

 

(PAP)