Nawałka: nasze wyniki nie są dla nas niespodzianką

Nawałka: nasze wyniki nie są dla nas niespodzianką
PAP/Bartłomiej Zborowski

„Mamy bardzo dobre zdanie o Portugalii. To drużyna o dużym potencjale, która gra bardzo ofensywnie. Co jest wyraziste dla tego zespołu, to że po przechwycie piłki Portugalczycy fantastycznie atakują. Jednak wierzymy we własne siły i chcemy poprowadzić spotkanie według naszej strategii” – powiedział Nawałka na środowej konferencji prasowej.

 

Uwagę mediów i kibiców przyciągnie pojedynek Cristiano Ronaldo z Robertem Lewandowskim, którego nie ma liście strzelców turnieju we Francji.

 

„Cały czas powtarzam, że Robert jest niezwykle ważny dla naszego zespołu. Jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Jako kapitan mobilizuje zawodników. Uważam, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej. Wykonuje fantastyczną pracę i oby tak dalej” – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

 

Polacy w czwartek staną przed szansą awansu do półfinału Euro 2016.

 

„To, że osiągamy takie wyniki we Francji nie jest dla nas niespodzianką. Cały czas zespół się rozwija i widać progres w grze. Chcieliśmy trafić z dyspozycją i to nam się udało. W trakcie zgrupowań poprawialiśmy głównie grę w obronie i są tego efekty” – ocenił Nawałka.

 

Tradycyjnie odmówił szczegółów odnoście zestawienia drużyny na najbliższy mecz.

 

„Skład zawsze wcześniej mamy gotowy, ale wstrzymujemy się z jego ogłoszeniem do ostatniego treningu. Podajemy go zawodnikom po zajęciach lub na odprawie przedmeczowej” – dodał Nawałka.

 

Mecz Polska – Portugalia w ćwierćfinale mistrzostw Europy odbędzie się w czwartek w Marsylii o godz. 21.

 

(PAP)