Wimbledon: Radwańska czeka na przełożony mecz otwarcia

Wimbledon: Radwańska czeka na przełożony mecz otwarcia
PAP/EPA

Wtorkowe opady spowodowały, że 14 pojedynków na kortach trawiastych w Londynie zostało przerwanych, a 16 w ogóle się tego dnia nie zaczęło. Wszystkie mają zostać rozegrane w środę.

 

Pierwotnie mecz otwarcia Radwańskiej miał być rozgrywany na korcie nr 2. W środę zainauguruje zmagania na korcie centralnym.

 

Po raz pierwszy w karierze zmierzy się z 97. w rankingu WTA Kozłową. Ukrainka nie powinna sprawić 27-letniej podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego zbyt wielu problemów. Polka w 2012 roku dotarła do finału, a dwukrotnie - w 2013 i w poprzednim roku - odpadła rundę wcześniej. 22-letnia rywalka ma za sobą tylko jeden występ w głównej drabince Wielkiego Szlema - w ubiegłorocznym US Open przegrała mecz otwarcia. W Londynie dwukrotnie nie przedarła się wcześniej przez eliminacje.

 

Polka zainauguruje tym spotkaniem 11. w karierze występ w zawodach toczących się na obiektach All England Lawn Tennis and Croquet Club.

 

W środę w czwartym, ostatnim meczu na korcie nr 6 zagra Alicja Rosolska. Wraz z Japonką Nao Hibino w 1. rundzie debla zmierzy się z rozstawionymi z "13" Amerykanką Vanią King i Rosjanką Ałłą Kudriawcewą. Być może tego dnia występ w grze podwójnej zainauguruje także Marcin Matkowski, ale będzie to uzależnione od tempa przebiegu rywalizacji na poszczególnych kortach.

W poniedziałek mecze otwarcia w singlu przegrały pozostałe Polki - Magda Linette i Paula Kania.

 

(PAP)