Papież do biednych: módlcie się o nawrócenie winnych waszego ubóstwa

Papież do biednych: módlcie się o nawrócenie winnych waszego ubóstwa
PAP/EPA/CLAUDIO PERI

W czasie audiencji dla około 200 ubogich i ich opiekunów - wolontariuszy z Lyonu, z którymi przybył arcybiskup tego miasta kardynał Philippe Barbarin, papież powiedział: „jesteście sercem Kościoła”.

 

Franciszek zauważył: „życie dzielone z ubogimi przemienia nas i nawraca”.

 

Mówił ubogim, że powierza im specjalną misję modlitwy za „bogaczy”, za tych, którzy lubią, gdy im się „schlebia”, za „hipokrytów”, by - jak dodał - „Pan przemienił ich serce”.

 

“Proszę was też, byście modlili się za winnych waszego ubóstwa, aby się nawrócili. Módlcie się za tylu bogatych, którzy ubierają się w purpurę i w bisior i świętują na wielkich bankietach nie zdając sobie sprawy z tego, że u ich drzwi jest tylu Łazarzy, pragnących pożywić się resztkami z ich stołu” - oświadczył Franciszek.

 

Zachęcił też biednych do modlitwy za księży, za kapłanów, którzy „widząc człowieka pobitego i wpół umarłego przechodzą obojętnie, patrzą w drugą stronę, bo nie mają współczucia”.

 

„Do wszystkich tych ludzi uśmiechajcie się serdecznie pragnąc dla nich dobra i proście Jezusa, by się nawrócili” - wezwał papież.

 

Pielgrzymkę do Watykanu zorganizowało stowarzyszenie Przyjaciele ojca Josepha Wresinskiego, francuskiego kapłana polskiego pochodzenia, zmarłego w 1988 roku. Był on opiekunem biednych i bezdomnych, założycielem ruchu Pomocy we Wszelkich Nieszczęściach - Czwarty Świat.

 

(PAP)