360 tysięcy osób zarejestrowało się na ŚDM

Zamiar przyjazdu na ŚDM deklarowało ok. 560 tys. osób, ale do 10 lipca zdecydowało się na to i dokończyło procedurę rejestracji 360 tys. pielgrzymów, którzy wybrali konkretne pakiety usług obejmujące transport, zakwaterowanie i wyżywienie.

 

"Nigdy nie ukrywaliśmy, że spotkanie młodych z papieżem jest wydarzeniem otwartym. Każdy, kto będzie miał takie życzenie, będzie mógł przybyć na krakowskie Błonia i Campus Misericordiae w Brzegach" – mówił bp Muskus. Dodał, że czym innym jest rejestracja, a czym innym ostateczna liczba uczestników wydarzeń. Jak podał, w trakcie ŚDM w Madrycie zarejestrowanych było ok. 400 tys. osób, a pojawiło się 1,5 mln. Podobna liczba pielgrzymów spodziewana jest także podczas finałowych wydarzeń ŚDM w Polsce.

 

Wciąż możliwa jest uproszczona procedura rejestracji tzw. last minute, która potrwa do 22 lipca i z której według Komitetu Organizacyjnego może skorzystać jeszcze kilkanaście tysięcy osób.

 

System rejestracyjny ŚDM został uruchomiony rok przed wydarzeniem - 26 lipca 2015 r., a pierwszą osobą, która potwierdziła swoją obecność w Krakowie był papież Franciszek.

 

Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką od 26 do 31 lipca; od 27 lipca będzie w nich uczestniczył Franciszek.

 

(PAP)