Nowy rząd Wielkiej Brytanii. Boris Johnson ministrem dyplomacji

Nowa premier Wielkiej Brytanii tuż po objęciu stanowiska powołała ministrów swojego gabinetu. Były burmistrz Londynu,Boris Johnson, został ministrem spraw zagranicznych. Był jednym z liderów ruchu na rzecz Brexitu. Podczas kampanii przed referendum w niewybredny sposób krytykował między innymi Baracka Obamę i Hilary Clinton. Ostatnio wygrał tysiąc funtów w konkursie na obraźliwy wiersz o tureckim prezydencie Recepie Erdoganie. Teraz Johnson przyznaje, że czas udobruchać Stany Zjednoczone.

 

Były burmistrz Londynu był typowany na nowego premiera Wielkiej Brytanii. Prowadzone przez niego kampania na rzecz wyjścia Wyspiarzy z Unii Europejskiej miała spore znaczenie dla wyniku referendum.

 

Z kolei na czele resortu finansów stanął Philip Hammond, który w przeszłości zasłynął z kontrowersyjnych wypowiedzi o kryzysie finansowym z 2008 roku. Mówił, że odpowiedzialność ponoszą nie tylko banki, ale i kredytobiorcy. Jako jeden z czterech ministrów w rządzie Camerona nie poparł legalizacji małżeństw homoseksualnych, wstrzymując się od głosu.