PiS chce rozprawić się z Platformą. Kaczyński szykuje jesienną ofensywę

W Sejmie szykuje się bardzo gorąca polityczna jesień. We wrześniu swoją pracę rozpocznie komisja śledcza ds. Amber Gold. O wyjaśnieniu tej sprawy mówiła w Sejmie podczas rozliczenia ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL, premier Beata Szydło.

 

Jarosław Kaczyński w wywiadach zapowiadał, że jedną z pierwszych osób, która powinna się stawić przed komisją jest Donald Tusk.

 

Na tym komisje śledcze się nie kończą. Działacze Prawa i Sprawiedliwości już wcześniej zapowiadali powołanie komisji ds wyłudzeń podatku VAT, afery podsłuchowej i inwigilacji dziennikarzy.

 

Na celowniku prokuratury mają być czołowi politycy PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Paweł Adamowicz. W przypadku prezydent Warszawy ma zostać zbadana sprawa reprywatyzacji, zaś w Gdańsku śledczy zajęli się oświadczeniem majątkowym.

 

Oprócz rozprawy z PO, zmiany na jesieni mają dotknąć rząd Beaty Szydło. Ze swoimi stołkami mają pożegnać się minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł, minister spraw zagranicznych - Witold Waszczykowski oraz minister finansów Paweł Szałamacha.

 

Ostateczne zmiany mają zostać zaakceptowane dopiero pod koniec września. Kiedy Jarosław Kaczyński wróci z urlopu.