Polacy zdobyli siedem medali w Wojskowych MŚ w zapasach

Polacy zdobyli siedem medali w Wojskowych MŚ w zapasach

Wśród kobiet złote medale wywalczyły Monika Michalik (63 kg) i Agnieszka Wieszczek-Kordus (69 kg), srebrne - Iwona Matkowska (53 kg) i Katarzyna Krawczyk (55 kg) - wszystkie WKS Grunwald Poznań, a brązowe: w stylu wolnym (86 kg) Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) i w klasycznym Dawid Kareciński (66 kg) oraz Damian Janikowski (85 kg) - obaj WKS Śląsk Wrocław.

 

"W stolicy Macedonii pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Mimo długich i ciężkich przygotowań do Rio, wszyscy olimpijczycy spisali się wzorowo, dotyczy to zwłaszcza formy Michalik" - ocenił Gucman.

 

"Wreszcie dopięłam swego na wojskowym czempionacie i wygrałam. Poprzednio dwukrotnie zajmowałam drugie lokaty" – podkreśliła Michalik, brązowa medalistka z Rio de Janeiro.

 

Szkoleniowiec wyjaśnił, że Matkowska i Krawczyk walczyły o jedną kategorię wyżej niż zwykle i obie przegrały w finale z Chinkami. Natomiast Michalik i Wieszczek-Kordus pokonały reprezentantki tego kraju w decydujących o złocie pojedynkach.

"Marcinkiewicz przegrał w półfinale z Rosjaninem, a walkę z Koreańczykiem o trzecie miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść. Mimo tylko jednego medalu mężczyzn, ich występ uważam za udany. Był on kontynuacją dobrych naszych startów w ostatnich latach na tego rodzaju turniejach" – zaznaczył Gucman.

 

Matkowska była dwukrotnie (2010, 2014) mistrzynią świata wojskowych, Krawczyk wygrała w 2014, Michalik dwa razy (2010, 2014) wywalczyła wicemistrzostwo, a Wieszczek-Kordus w 2010 i 2014 była trzecia. Wśród mężczyzn m.in. Damian Janikowski (85 kg) zdobył srebro w 2014 roku.

 

Wszystkie polskie medalistki odbywają służbę wojskową w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań–Krzesiny. Matkowska, Michalik i Wieszczek-Kordus w stopniu st. szeregowego, a Krawczyk – szeregowego.

 

(PAP)