Trzy kobiety oskarżyły Trumpa o napastowanie seksualne

Trzy kobiety oskarżyły Trumpa o napastowanie seksualne
Donald Trump z żoną. Fot. PAP/EPA

O pierwszych dwóch kobietach oskarżających kandydata GOP poinformował „New York Times”, a za nim inne media. Niedługo potem o podobnym incydencie z Trumpem w roli głównej napisał „Palm Beach Post”, lokalny dziennik na Florydzie.

 

Trump oświadczył, że zarzuty te są nieprawdziwe.

 

Pierwsza z kobiet, Jessica Leeds, powiedziała, że w 1980 r., kiedy miała 38 lat, leciała samolotem do Nowego Jorku. Trump siedział obok niej. W pewnym momencie poczuła jak jej sąsiad ją obmacuje i sięga ręką pod sukienkę. „Jego ręce były jak ośmiornica” - opowiadała w wywiadzie telewizyjnym. Trump miał wtedy 24 lata.

 

Drugi epizod seksualnego napastowania miał mieć miejsce w 2005 r. - kiedy Trump był już żonaty z obecną żoną Melanią. 22-letnia wtedy Rachel Crooks miała przypadkiem spotkać nowojorskiego miliardera w jego wieżowcu Trump Tower na Manhattanie. Kiedy się przedstawiła i zaczęli rozmawiać – powiedziała „NYT” - Trump objął ją i pocałował w usta.

 

Trzecia kobieta, Mindy McGillivray, powiedziała „Palm Beach Post”, że w 2003 r. Trump złapał ją za pośladki w Mar-a-Lago, należącej do jego korporacji posiadłości w West Palm Beach na Florydzie.

 

Kandydat Republikanów do Białego Domu, pytany przez „New York Timesa” o dwa pierwsze incydenty, odpowiedział, że „to fikcja”. Jego rzeczniczka Hope Hicks, zapytana o relację na temat incydentu z Florydy, odpowiedziała, że jest „nieprawdziwa”.

 

Po rewelacjach z nagraniami rozmowy Trumpa z 2005 r., podczas której chwalił się, że kobiety „pozwolą mu na wszystko”, bo jest „gwiazdą”, notowania kandydata w sondażach spadły. Obecnie Hillary Clinton zdecydowanie prowadzi różnicą od 7 do 11 procent.

(PAP)