Beata Mazurek: Wniosek PO o odwołanie Zalewskiej, to wniosek polityczny

Beata Mazurek: Wniosek PO o odwołanie Zalewskiej, to wniosek polityczny

"Wniosek PO o odwołanie minister Zalewskiej nie ma oczywiście żadnych szans powodzenia. Platforma nie będzie nam ustalała polityki kadrowej i tego, kto będzie w naszym rządzie pracował i kto nas będzie reprezentował, a kto nie. Trudna reforma, którą zamierza przeprowadzić minister Zalewska, to jest reforma, która jest przemyślana, odpowiedzialna i policzalna" - powiedziała Mazurek w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak oceniła, wniosek Platformy jest "wnioskiem wyłącznie politycznym, który ma wprowadzić chaos wśród nauczycieli i rodziców, i który doprowadzi tak naprawdę tylko i wyłącznie do tego, że powstanie ferment".

 

Poseł PO Rafał Grupiński poinformował, że Platforma złoży w piątek do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec Zalewskiej. Platforma zarzuca minister, że wbrew nauczycielom i rodzicom forsuje "fatalną" reformę edukacji. Zdaniem Grupińskiego, wniosek o wotum nieufności wobec szefowej MEN jest konieczny, aby pokazać, jak wielkim zagrożeniem dla stabilizacji systemu polskiej oświaty i jakości uczenia dzieci jest pomysł reformy, forsowany przez Zalewską.

 

Według szefowej MEN reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i rozłożona na wiele lat.

 

(PAP)