Hiszpańskie media: Legia pokazała się z dobrej strony

Hiszpańskie media: Legia pokazała się z dobrej strony
PAP/Bartłomiej Zborowski

Inne zdanie komentatorzy mają o polskich kibicach, którym wciąż poświęcają dużo uwagi. Przypominają, że w efekcie wtorkowych starć z policją pod stadionem Santiago Bernabeu rannych zostało osiem osób, a dwunastu chuliganów z Warszawy aresztowano.

 

Dziennikarze gazety “As” twierdzą, że scenariusz spotkania Real-Legia był zgodny z wcześniejszymi przewidywaniami. Wskazali, że spodziewano się wybryków polskich chuliganów oraz wysokiego zwycięstwa Realu.

 

“Przed meczem obawialiśmy się szczególnie kibiców Legii. Uważam, że są oni zdecydowanie bardziej rozpoznawalni niż ich piłkarze. Niestety, ze złych powodów. Jeśli zaś chodzi o rezultat, to przed meczem sam typowałem zwycięstwo Realu różnicą czterech bramek. Tak też się stało” - powiedział PAP dziennikarz madryckiego “Asa” Manu Sainz.

 

Większość hiszpańskich komentatorów twierdzi, że zawodnicy Legii nie przynieśli we wtorek wstydu w pojedynku z utytułowanym zespołem gospodarzy. Reporterzy dziennika “Marca” wskazują, że mało znana w Hiszpanii Legia zaskoczyła zarówno widzów, jak i samych graczy z Madrytu.

 

“Real pozwolił, aby z pozoru niegroźny kotek przeobraził się w agresywnego tygrysa zdolnego zagrozić bramce Keylora Navasa” - napisała “Marca”.

 

Czołowy hiszpański dziennik sportowy uważa, że wtorkowa postawa piłkarzy Królewskich pozostawiła niedosyt, a wysoki wynik wcale nie odzwierciedla rzeczywistej przewagi Realu na boisku.

 

“Mogliśmy liczyć na to, że potencjalnie słaba Legia przegra na Santiago Bernabeu, ale nigdy, że zwycięstwo Realu nastąpi w tak kiepskim stylu. We wtorek spodziewaliśmy się czegoś więcej po utytułowanych Królewskich” - odnotowała gazeta.

 

Także dziennik “El Pais” uważa, że wysoka wygrana Realu może być myląca dla osób, które nie widziały spotkania. Zaznacza, że gospodarze nie zagrali dobrego meczu.

 

“To nie był ten Real, który znamy. Zespół był we wtorek mało zrównoważony i zdezorganizowany. Dopiero pojawienie się na boisku Alvaro Moraty i Lucasa Vazqueza sprawiło, że Królewscy zaczęli stawiać warunki na Santiago Bernabeu” - ocenił “El Pais”.

W zespole Legii hiszpańska gazeta wyróżniła szczególnie Vadisa Odjidję, Miroslava Radovicia, a także Guilherme.

 

Z kolei telewizja Mega odnotowała, że końcowy rezultat meczu Real-Legia mógł być wyższy. Przed dotkliwszą porażką uratował Wojskowych dobrze spisujący się w bramce gości Arkadiusz Malarz.

 

Hiszpańska stacja wyróżniła w szeregach Realu Moratę oraz Vazqueza. Wskazała, że pomimo dużej aktywności na boisku Ronaldo, nie zdobył on bramki.

 

“Cristiano bardzo chciał strzelić gola, ale wtorek nie był najlepszym dniem dla jego celownika” - podsumowali reporterzy telewizji Mega.

 

(PAP)