Steven Seagal został Rosjaninem

Steven Seagal został Rosjaninem
fot. K. Zhestovskaya, CC BY-SA 3.0

We wrześniu w rozmowie z dziennikarzami na festiwalu filmowym na Sachalinie Seagal zasygnalizował, że wkrótce może zostać rosyjskim obywatelem. "Myślę, że rosyjskie obywatelstwo jest gdzieś na horyzoncie. Bardzo chciałbym kilka miesięcy w roku spędzać z przyjaciółmi w Rosji, z ludźmi, którzy mnie tutaj kochają i na mnie czekają" - mówił 64-letni gwiazdor.

 

Na początku 2016 roku informowano, że Seagal otrzymał obywatelstwo Serbii.

 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek dziennikarzom, że aktor jest "znany ze swych ciepłych uczuć do naszego kraju, czego nigdy nie ukrywał". "Zarazem jest on znanym aktorem, co było powodem przyznania mu obywatelstwa Federacji Rosyjskiej" - oznajmił.

 

Sam Seagal nie skomentował od razu tych informacji, choć wcześniej wielokrotnie w wystąpieniach w rosyjskich mediach nie szczędził Władimirowi Putinowi pochwał. Np. w 2013 roku w wywiadzie dla telewizji RT nazwał Putina "jednym z największych światowych przywódców, o ile nie największym żyjącym przywódcą".

 

Wcześniej rosyjskie obywatelstwo otrzymali inni znani obcokrajowcy, m.in. francuski aktor Gerard Depardieu czy amerykański bokser Roy Jones Jr.

 

(PAP)