Gang sutenerów rozbity przez CBŚP – osiem osób zatrzymanych

„Grupa miała w Warszawie luksusową agencję towarzyską. Zatrudniano w niej nie tylko Polki, ale też kobiety z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Litwy, Łotwy, a nawet Wenezueli” – poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

 

Jak dodała, poza „Czekolindą” zatrzymano też jej współpracownika Norberta K. „Wszyscy zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty kierowania bądź udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu. Grozi im 5 lub 10 lat (więzienia)” - dodała rzeczniczka.

 

Zarówno 29-letnia Karolina P., jak i młodszy o rok Norbert K. kierowali gangiem. Z ustaleń śledczych wynika, że to oni wydawali polecenia członkom grupy, rozliczali z zadań i utargu.

 

„Agencja, którą prowadzili, była największą ekskluzywną agencją w Warszawie. Klienci niejednokrotnie zostawiali tu jednorazowo nawet ponad 100 tys. zł. Preferowane były płatności gotówką i kartami kredytowymi. Na miejscu znajdował się m.in. bankomat” – dodała Hamelusz.

 

Akcja została przeprowadzona w weekend. „Zabezpieczyliśmy m.in. luksusowe samochody, duże ilości biżuterii, znaczne kwoty pieniędzy oraz kokainę. Sześć zatrzymanych osób trafiło już do aresztu” – poinformowała oficer. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają, kto jeszcze mógł być zamieszany w proceder.

 

(PAP)