Niemcy chcą odsyłać uratowanych na morzu. Migranci wrócą do Afryki

Ponad ośmiuset migrantów uratowano u wybrzeży Włoch. Straż przybrzeżna dostarczyła wszystkich do portu w mieście Katania. Łódź płynęła z Libii. Migrantów zbadali lekarze , wszyscy zostali nakarmieni i spisani. Okazało się, ze siedemdziesięcioro dzieci przypłynęlo do Europy bez żadnych opiekunów.

 

Pomysł co robić z uratowanymi na morzu migrantami ma niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych. To nie spodoba się jednak migrantom.

 

Niemcy chcą odsyłać tych ludzi od razu do Afryki. Do innego bezpiecznego kraju, w którym takie osoby mogłyby złożyć wniosek o azyl.

 

Politycy mają nadzieję, że takie działania zniechęcą migrantów do przeprawiania się przez Morze Śródziemne. MSW liczy także że to pozbawi pracy przemytników, którzy trudnią się przerzucaniem ludzi do Europy.

 

Niechęć do migrantów w Niemczech rośnie z miesiąca na miesiąc szczególnie w Bawarii. Współrządząca partia CSU przyjęła nowy program, w którym odrzuca się wielokulturowość i powraca do chrześcijańskich wartości. Ugrupowanie jest m.in. przeciw islamskim burkom.