Szydło podsumowuje rok rządu: Potrafiliśmy pokazać, że Polacy mogą godnie żyć

Szydło podsumowuje rok rządu: Potrafiliśmy pokazać, że Polacy mogą godnie żyć
fot. PAP
Premier podkreśliła, że PiS w czasie roku zrobiło więcej niż PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Jak mówiła, rząd PiS wprowadził dużo rozwiązań skierowanych do zwykłych ludzi. "Potrafiliśmy zwrócić się do zwykłych ludzi, potrafiliśmy pokazać, że Polacy mogą godnie żyć, mogą czuć się bezpiecznie" - powiedziała Beata Szydło. Według niej jest to największym osiągnięciem PiS.
 
Zmianą jakości rządzenia nazwała programy "500 Plus" i "Mieszkanie Plus", a także zabezpieczenie przez policję w ostatnich dniach uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości.
 
"Na pewno nie uniknęliśmy błędów, dla mnie to jest oczywiste, ale też różnimy się od naszych poprzedników, bo z błędów wyciągamy wnioski i naprawiamy to, co nam nie wyszło" - podkreśliła szefowa rządu.
 
"Mogę powiedzieć, że nie udało nam się wprowadzić pewnych zmian, które planowaliśmy, tak jak podatek handlowy, ale z drugiej strony wysłuchaliśmy głosu ludzi, którzy powiedzieli, że to nie są dobre rozwiązania i będziemy teraz musieli to skorygować" - zaznaczyła Szydło. "Na pewno mogliśmy zrobić więcej i szybciej pewne rzeczy, ale nie mam poczucia porażki" - podkreśliła premier.
 
Prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło 16 listopada 2015 roku. 
 
(PAP)