Kopacz: PiS rządzi poprzez konflikt i podział

Kopacz: PiS rządzi poprzez konflikt i podział
Fot: PAP/Paweł Supernak

"Oni nie patrzą na Polskę jak na całość, wspólnotę, patrzą na Polskę jak na pole bitwy, na którym zawsze żeby ktoś wygrał, ktoś musi przegrać” - mówiła. "Metodą rządzenia tej władzy jest przede wszystkim konflikt i podział" - dodała.

 

"My wolimy patrzeć na Polskę jak na sumę wspólnych zwycięstw, Polacy mają dość podziałów" - podkreśliła Kopacz.

 

Skrytykowała rząd m.in. za brak pomocy dla seniorów, chaos w edukacji. "Pan Morawiecki obniża akcyzę na luksusowe auta dla milionerów, a rząd Beaty Szydło podwyższa VAT, który w każdym sklepie w Polsce zapłacą zwykli obywatele" – mówiła. "Te słynne 500 zł trzeba pomniejszyć o to, co po podwyżce VAT zapłacą polskie rodziny" - mówiła Kopacz.

 

Według niej, polityka społeczna i wydatki socjalne muszą być elementem kompleksowej strategii. "Pomagać doraźnie należy, ale przede wszystkim budować taką przyszłość, w której rodziny, seniorzy, młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy będą mieli poczucie spokoju i bezpieczeństwa" - powiedziała

 

Jak dodała spokój ten burzy dziś spowolnienie gospodarcze, a jego skutki odczują wszyscy Polacy. "Powiem wprost: Beata Szydło to fałszywy obrońca Polaków" - podkreśliła.

(PAP)