Łódź: 33-latek usłyszał zarzut zabójstwa 4-letniej dziewczynki

Łódź: 33-latek usłyszał zarzut zabójstwa 4-letniej dziewczynki

Poinformował o tym PAP rzecznik prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Wyjaśnił, że o przedstawieniu zarzutów zdecydowały ustalenia dowodowe, a zwłaszcza wyniki przeprowadzonej sądowo–lekarskiej sekcji zwłok.

 

"Wskazują one, że dziewczynka co najmniej od kilku dni była ofiarą drastycznej przemocy. Przyczyną jej śmierci były rozległe obrażenia wielonarządowe. Przede wszystkim ujawniono rozległy uraz głowy z krwiakiem i obrzękiem mózgu, liczne sińce, mające charakter różnoczasowy, a nadto noszące cechy gojenia złamania kości łokciowej, obojczyka i jednego z żeber" - informuje rzecznik.

 

We wtorek po południu do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi zgłosiła kobieta z córeczką, na ciele której widoczne były obrażenia wskazujące - zdaniem personelu medycznego - na stosowanie przemocy. Matka trzymała na rękach dziewczynkę, ubraną w jesienny strój, z twarzą otuloną w kaptur. Z informacji przekazanej przez kobietę wynikało, że dziecko spadło z huśtawki, nieopodal miejsca zamieszkania.

 

Niestety, na pomoc medyczną było za późno - dziecko już nie żyło. Zatrzymano matkę i jej konkubenta.

 

Do późnych godzin wieczornych trwały oględziny ciała dziewczynki i mieszkania, w którym zamieszkiwała kobieta z dzieckiem i konkubentem. Zabezpieczono nagrania monitoringu, odzież dziecka i zatrzymanych. Przesłuchano świadków. W mieszkaniu na poduszce, ścianie oraz na pozostawionych w łazience i schowanych do szafy ubraniach dziewczynki znaleziono plamy wyglądające na ślady krwi.

 

Jak ustalono, dziewczynka mieszkała wraz z matką i jej konkubentem od października 2016 r., w wynajmowanym, jednopokojowym mieszkaniu. Kobieta poznała obecnego partnera kilka miesięcy wcześniej. Do czasu gdy z nim zamieszkała, przebywała z córką w Gliwicach. Ma jeszcze jedno dziecko, nad którym jednak nie sprawuje opieki. Aktualnie jest w kolejnej ciąży.

 

Zatrzymany mężczyzna jest przesłuchiwany. Po zakończeniu przesłuchania prokurator ma zdecydować czy i jakie środki zapobiegawcze będą stosowane. Matka dziecka jest nadal zatrzymana. Kopania zwrócił uwagę, że decyzje co do niej podjęte zostaną po przesłuchaniu partnera, najprawdopodobniej już w czwartek.

 

(PAP)