CBŚP zlikwidowało na Lubelszczyźnie profesjonalną uprawę haszyszu

Jak poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, narkotykowy magazyn znajdował się na ukrytej posesji w miejscowości Dąbrowica Duża (Lubelskie). Odkryty został na podstawie informacji funkcjonariuszy CBŚP z Białegostoku, według których miały być tam wytwarzane i przechowywane środki odurzające.

 

Obaj podejrzewani o to mężczyźni, bracia w wieku 36-37 lat, znani policji i wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową, zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania w Białej Podlaskiej.

 

Posesję odkryto za dwumetrowym wałem ziemnym na jednym z gruntów rolnych. Przy bramie wjazdowej była zamontowana foto-pułapka, która umożliwiała kontrolowanie terenu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe beczki wypełnione marihuaną, część narkotyków była już zapakowana w worki i przygotowana do dalszej dystrybucji.

 

Oprócz 42 kg marihuany, zabezpieczyli tam też blisko 2 kg haszyszu i oprzyrządowanie do jego produkcji: prasę do wyciskania, formę i środki chemiczne. "Jak do tej pory, w Polsce nie odnotowano tak profesjonalnej uprawy haszyszu" - powiedziała Hamelusz.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Zatrzymanym mężczyznom postawione zostały zarzuty wytwarzania środków odurzających. Grożą im nie mniej niż trzy lata więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

 

(PAP)