Kijowski: nie dajmy się podzielić, razem obronimy demokrację

"Dzisiaj nasza władza, tak jak 35 lat temu, atakuje nas, odbiera nam wolności nasze, chce odebrać godność pracownikom, chce odebrać prawa wypracowane przez emerytów, chce odebrać nam możliwość swobodnego rozwoju. Dzisiaj musimy być wszyscy razem, solidarni, bo solidarność nas łączy; łączyła nas wtedy i łączy nas dziś" - powiedział we wtorek wieczorem Kijowski.

 

Jak mówił, dziś trzeba bronić zarówno swoich spraw, jak i Polski. "Ale pamiętajmy, wszystkimi tymi sprawami musimy zająć się razem. Musimy wykazać solidarność z tymi, którzy wczoraj utrzymywali nas jako górnicy - dzisiaj rząd próbuje zrobić im krzywdę; z tymi, którzy uczą nasze dzieci; z tymi, którzy nas uczyli a dzisiaj chce się ich zwalniać, zburzyć cały system edukacji" - mówił Kijowski.

 

Jego zdaniem trzeba być także solidarnym z "tymi, którzy chronili nas i bronili przez ostatnie lata w służbach mundurowych" oraz pracownikami służby zdrowia.

 

"Ze wszystkimi musimy być razem, nie możemy skupiać się każdy na swoim dobru. Musimy wszyscy myśleć o tym, co nas łączy, na tym polega solidarność (...) Nie dajmy się podzielić, władza chce nas podzielić, będzie próbowała wskazywać - ci są ubekami, ci są złodziejami, ci są komunistami, każdy jest zły, na każdego coś się znajdzie; nie wierzmy w to" - apelował Kijowski.

 

"Wszyscy razem obronimy Polskę, obronimy demokrację, obronimy naszą wolność" - mówił lider KOD.

 

(PAP)