Protest w Sejmie. Opozycja okupuje mównicę

"Żądamy, żeby wrócić do przywrócenia możliwości normalnego funkcjonowania dziennikarzy parlamentarnych" - powiedział Schetyna na wspólnym briefingu przedstawicieli PO, Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15. Podkreślił, że oczekuje tego od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

 

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że opozycja nie zgadza "się też z tymi insynuacjami, które padły na konferencji przed chwilą jakoby nam chodziło o ustawę dezubekizacyjną i jakobyśmy blokowali dyskusję budżetową". Nawiązał tu do konferencji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Chcemy debatować na temat budżetu, ale chcemy debatować tak, aby każdy poseł zadać pytanie" - dodał.

 

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że "można jeszcze tę sytuację rozwiązać, zwołać Konwent Seniorów, przywrócić Michała Szczerbę, zastosować normalne warunki pracy mediów". Zaznaczył, że PSL podtrzymuje deklarację o "wspólnej walce o utrzymanie dostępu mediów do parlamentu".

 

Wiceszefowa klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj poinformowała, że jej klub złożył w piątek do marszałka Sejmu wniosek o przerwę w obradach Sejmu do soboty i poszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący debaty w sprawie mediów. "Nam zależy na pracy, nie chcemy uczestniczyć w awanturze partyjnej, chcemy tylko rozpocząć rzetelną pracę" - podkreśliła.

 

(PAP)