Kosiniak-Kamysz: powtórzyć posiedzenie Sejmu i głosowania nad budżetem

"Uważamy, że jest bardzo dużo wątpliwości, dotyczących kworum, uniemożliwienia udziału posłów w posiedzeniu. Trzeba powtórzyć to posiedzenie Sejmu" - powiedział dziennikarzom Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, na spotkaniu z prezydentem przedstawił sposób rozwiązania kryzysu, czyli powtórzenie posiedzenia Sejmu i powtórzenie wszystkich głosowań nad budżetem.

 

Jak relacjonował, przedstawił też prezydentowi stanowisko PSL wobec mediów. "Media powinny zostać wpuszczone do Sejmu jak najszybciej, najlepiej od razu. W dialogu i konsensusie powinna się rozpocząć rozmowa z przedstawicielami wszystkich redakcji na temat (ich) funkcjonowania w polskim parlamencie" - ocenił prezes PSL.

Kosiniak-Kamysz ocenił, że spotkania prezydenta Dudy z liderami opozycji, to "szukanie jakiegoś rozwiązania".

 

"Prezydent zadeklarował, że będzie kontynuował spotkania, że będzie kontynuował wysłuchanie wszystkich stron opozycji. Warto poszukiwać takich rozwiązań, które stonują nastroje i atmosferę. Tego oczekują od nas Polacy" - podkreślił. Jak ocenił, potrzebne w tej kwestii jest działanie prezydenta.

 

Niedzielne spotkania z liderami partii opozycyjnych, to konsekwencja sobotniej zapowiedzi prezydenta, że jest gotów do mediacji. Jako pierwszy rozmawiał z prezydentem lider Nowoczesnej Ryszard Petru; potem lider PSL.

 

(PAP)