Kraków: Nożownik zaatakował przypadkową ofiarę; 21-latek zmarł

Kraków: Nożownik zaatakował przypadkową ofiarę; 21-latek zmarł
Jak poinformował PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń do ataku doszło we wtorek późnym wieczorem w okolicy skrzyżowania ulic Miodowej i Brzozowej w krakowskiej dzielnicy Kazimierz.
 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 38-latek uczestniczył w tamtym rejonie w awanturze z nieustalonymi osobami; potem wziął nóż i wrócił na miejsce zdarzenia. Tam zaatakował 21-letniego mieszkańca Krakowa, myśląc, że był on uczestnikiem poprzedniej awantury.
 
Zaatakowany wyjaśniał z innymi osobami kwestie kolizji drogowej na ul. Miodowej i nie miał nic wspólnego z wcześniejszą awanturą. Zadane mu rany okazały się śmiertelne, mimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł w karetce.
 
Policja ustaliła mężczyznę, podejrzewanego o atak nożem, i zatrzymała go w miejscu zamieszkania. Był wpływem alkoholu. Zatrzymane zostały także dwie inne osoby, podejrzewane o udzielanie pomocy i zacieranie śladów przestępstwa.
 
Decyzje co do zarzutów wobec zatrzymanych podjęte zostaną w toku postępowania, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście-Zachód. Zostanie także przeprowadzona sekcja zwłok, która ustali przyczyny śmierci ofiary. 
 
(PAP)