TCS – kwalifikacje bez Stocha, znowu problemy z lądowaniem

TCS – kwalifikacje bez Stocha, znowu problemy z lądowaniem
fot. PAP/EPA
Dwukrotny mistrz olimpijski nadal odczuwa ból barku, skacze na lekach przeciwbólowych. To wynik upadu w sesji próbnej czwartkowych zawodów w Innsbrucku. W Bischofshofen także miał problem z lądowaniem. Po uzyskaniu odległości 141 m (najdłuższej ze wszystkich zawodników) nie zdołał zrobić telemarku i poczuł ukłucie w kolanie.
 
„Chciałem sprawdzić skocznię, trochę rozruszać kości i dlatego zdecydowałem się na wzięcie udziału w treningu. Przy lądowaniu poczułem ból w kolanie, ale wszystko jest w granicach normy” – zapewnił Stoch.
 
Po raz trzeci w TCS najlepszy z Polaków rezygnuje z udziału w kwalifikacjach. Podczas gdy w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku była to zagrywka taktyczna, to teraz chodzi bardziej o odpoczynek i ostrożność. Nie ma bowiem sensu, by przy padającym śniegu narażać się na pogłębienie urazów.
 
W kwalifikacjach weźmie udział pięcioro Polaków – Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Po trzech konkursach prowadzi Norweg Daniel Andre Tande, do którego Stoch traci 1,7 pkt.
 
Konkurs w Bischofshofen zaplanowany jest na piątek.
 
Z Bischofshofen – Marta Pietrewicz 
 
(PAP)