Szczecin: nieznani sprawcy oblali farbą biuro posłów PiS

Szczecin: nieznani sprawcy oblali farbą biuro posłów PiS
„Pracowniczka szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości około godz. 8 zauważyła, że na drzwiach wejściowych oraz na elewacji budynku znajduje się czerwona farba. Wezwani na miejsce policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia” - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon.
 
Dodał, że funkcjonariusze wykonali oględziny. Obecnie trwa postępowanie w celu ustalenia sprawcy. Kimon zaznaczył, że budynek nie był monitorowany. „Będziemy sprawdzać okoliczne zapisy z kamer, które być może pozwolą ustalić osobę, która za to odpowiada” - wyjaśnił.
 
„Atak na biuro poselskie jest napaścią polityczną” - powiedział PAP poseł Dobrzyński. Jak przyznał, nie wie kto mógłby stać za tym incydentem. Według niego „był to atak spowodowany różnicami politycznymi”.
 
„Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy, czytają o niej w +Gazecie Wyborczej+, może oglądają w TVN, a może w gazecie Tomasza Lisa, a może słuchają kolejnej wypowiedzi polityka i teraz mamy tego efekt. Gdzieś ta sprężyna się urwała” - dodał polityk PiS.
 
Poseł przypomniał, że nie jest to pierwszy atak na budynek Prawa i Sprawiedliwości. „Efektem nienawiści wobec naszej partii był atak na siedzibę w Łodzi, potem na Krakowskim Przedmieściu, teraz mamy Szczecin” - powiedział.
 
Dobrzyński powiedział, że do szczecińskiego biura PiS do tej pory nie docierały żadne listy z pogróżkami, ale zaznaczył, że „niewybredne wypowiedzi oraz komentarze na Facebooku czy Twitterze są codziennością”.
 
 (PAP)