Serena Williams wygrała turniej Australian Open

Serena Williams wygrała turniej Australian Open
PAP/EPA/LUKAS COCH

Była to 28. odsłona rywalizacji słynnych sióstr. Po raz 17. zwyciężyła młodsza o rok Serena. Ona też świętowała zwycięstwo w ich poprzednim spotkaniu w decydującym meczu Australian Open, które miało miejsce w 2003 roku. Po raz dziewiąty stawką ich konfrontacji był wielkoszlemowy tytuł - po raz siódmy trofeum zdobyła wyżej notowana z zawodniczek.

 

Wiceliderka światowego rankingu wywalczyła rekordowy, w liczonej od 1968 roku Open Erze, 23. wielkoszlemowy tytuł w grze pojedynczej. Wyprzedziła dzięki temu słynną Niemkę Steffi Graf.

 

W Melbourne Amerykanka, która jesienią skończy 36 lat, odniosła wcześniej sukces sześciokrotnie (2003, 2005, 2007, 2009-10, 2015). Dzięki sobotniemu triumfowi w poniedziałek odzyska miano pierwszej rakiety świata.

 

Venus, która w tym roku będzie obchodzić 37. urodziny, została najstarszą półfinalistką Australian Open w Open Erze. Jest siedmiokrotną triumfatorką imprez wielkoszlemowych. W Melbourne jeszcze nigdy nie wywalczyła tytułu. Jej najlepszym wynikiem w tym turnieju jest finał, do którego dotarła dwukrotnie.

 

Wynik finału gry pojedynczej kobiet:

 

Serena Williams (USA, 2) - Venus Williams (USA, 13) 6:4, 6:4.

 

(PAP)