(Kolejny) Komendant Stołeczny Policji odwołany? Propozycja nie odrzucenia

Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski, otrzymał propozycję objęcia stanowiska dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji - poinformowało PAP we wtorek biuro prasowe ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.


"Doświadczenie insp. Żebrowskiego zwiększyłoby efektywność pracy Biura na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach" - podkreśliło MSWiA.

 

Wcześniej portal tvn24.pl powołując się na nieoficjalne informacje podał, że Komendant Stołeczny Policji inspektor Robert Żebrowski został odwołany. Według dziennikarzy portalu decyzję w tej sprawie miał podjąć nadzorujący policję wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

 

Robert Żebrowski został powołany na szefa stołecznej policji w maju 2016 r. na wniosek szefa policji nadinsp. Jarosława Szymczyka przez szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

 

Żebrowski pracuje w policji od ponad 24 lat; był m.in. szefem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku i w Mińsku Mazowieckim, komendantem rejonowym na warszawskiej Ochocie, odpowiadał też za pion kryminalny stołecznej policji.

(PAP)