Łódzkie: kolejna osoba podejrzana o zabójstwo noworodka trafiła do aresztu

Łódzkie: kolejna osoba podejrzana o zabójstwo noworodka trafiła do aresztu

Wcześniej zarzuty zabójstwa noworodka zgierska prokuratura postawiła 30-letniej matce dziecka i 61-letniemu mężczyźnie. Oboje zostali aresztowani na trzy miesiące. Wszystkim podejrzanym grozi kara dożywotniego więzienia.

 

O aresztowaniu 26-latki, która jest koleżanką matki noworodka, poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Umieszczone w wiadrze i zakopane w pobliżu domu podejrzanego mężczyzny ciało noworodka znaleźli policjanci w ub. sobotę wieczorem w Zgierzu. W poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi odbyła się sądowo–lekarska sekcja zwłok. Wstępne wyniki wskazują, że chłopiec urodził się żywy. Dziecko żyło kilka minut po urodzeniu. Według śledczych, nie stwierdzono na jego ciele śladów użycia dużej siły. Zdaniem prokuratury może być trudne do ustalenia, czy w chwili zakopywania dziecko żyło, czy już nie.

 

Zatrzymano 30-latkę oraz 61–letniego mężczyznę, u którego kobieta mieszkała. Badania potwierdziły, że to ona jest matką dziecka. Z opinii medyka sądowego, biorącego udział w oględzinach zwłok, wynika, że chłopiec urodził się w 8. lub 9. miesiącu ciąży.

 

Jak informuje Kopania, śledczy i policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Gromadzony jest materiał dowodowy, w tym również dotyczący roli 26–latki w zdarzeniu.

 

(PAP)