Reżim Kima znów straszy. Koreańskie rakiety wystrzelone w kierunku Japonii

Korea Północna ponownie przeprowadziła testy rakietowe. Cztery pociski balistyczne zostały nad ranem czasu lokalnego wystrzelone w kierunku Morza Japońskiego. Trzy z nich zakończyły lot w strefie kontrolowanej przez Tokio.

 

Wciąż nie ma jasności co do rodzaju rakiet. Najprawdopodobniej były to pociski średniego zasięgu. Analitycy nie wykluczają jednak, że władze mogły testować rakiety kontynentalne.

 

Pjongjang już wcześniej zapowiadały testy takich rakiet, które mogą osiągać cele na terytorium Stanów Zjednoczonych. Testy Korei Północnej analizują władze w Seulu i Waszyngtonie. W Korei Południowej zwołana została w trybie pilnym Narodowa Rada Bezpieczeństwa.


Zdaniem komentatorów, próba z pociskami balistycznymi jest reakcją na wspólne manewry armii południowokoreańskiej i sił zbrojnych USA, które trwają w Korei Południowej.


Próby rakietowe i nuklearne Korei Północnej spotykają się z międzynarodową krytyką. W zeszłym miesiącu potępiły je Chiny, które zapowiedziały wstrzymanie importu węgla do tego kraju.