Kaczyński: To PO prowadziło Polskę w stronę Putina

"Ten mechanizm mógł służyć i służył takim operacjom jak np. wojna z kibicami - operacja +widelec+ - kilkaset osób zatrzymanych w środku miasta bez żadnych podstaw, osób które później traktowano w wielu wypadkach w sposób przestępczy, osób, które dzisiaj wygrywają procesy, są uniewinniane" - mówił Kaczyński w debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu.

 

"Można było przy pomocy oddziałów zwartych Policji na stadionach likwidować napisy przeciwko ówczesnemu premierowi, można było atakować kogoś kto wydawał w internecie stronę +Antykomor+ i można było tę stronę zlikwidować. Można było atakować redakcję, która miała kompromitujące dla was taśmy, (...) można było tu, na tej sali, prowadzić akcję przeciwko pracy magisterskiej wydanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, bo zawierała tezy, które wam się nie podobały (...) można było prowadzić bardzo wiele innych nielegalnych przedsięwzięć " - powiedział prezes PiS.

 

"Można było nie pozwalać ludziom, którzy mieli krytyczny stosunek do władzy, by spotykali się na publicznych salach, odmawiać im tych sal, a to jest właśnie metoda Putina, to wy szliście w stronę Putina" - powiedział Kaczyński pod adresem PO.

 

(PAP)