Giro d'Italia - Niemiec Andre Greipel wygrał drugi etap

Giro d'Italia - Niemiec Andre Greipel wygrał drugi etap
PAP/EPA/DARIO BELINGHERI

 To siódme zwycięstwo etapowe tego zawodnika w historii jego startów w Giro. 35-letni Greipel startuje w tym wyścigu po raz piąty.

Drugie miejsce zajął Włoch Roberto Ferrari (Team Emirates), a trzecie Belg Jasper Stuyven (Trek) - obaj w tym samym czasie co Greipel - 6:05.18. W czołowej dziesiątce nie było polskich kolarzy.

 

W ekipie CCC tym razem pokazał się Łukasz Owsian, który uczestniczył w ucieczce. Obok niego odjechało czterech innych kolarzy, ale peleton nie pozwolił im na samotny wjazd na metę.

 

Polak został wchłonięty przez peleton na 55 km przed metą, natomiast ostatni z tej piątki Erytrejczyk Daniel Teklehaimanot (Dimension Data) na 47. Wcześniej wygrał premię i objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

 

W sobotę Greipel okazał się najlepszym sprinterem. Po raz pierwszy triumfował na etapie Giro w 2008 roku. Rok temu na trasie 99. edycji Wyścigu Dookoła Włoch najszybszy był trzykrotnie.

 

Najwyżej z kolarzy ekipy CCC - na 22. pozycji został sklasyfikowany Simone Ponzi, natomiast 42. miejsce zajął najlepszy z Polaków - Tomasz Marczyński. Greipel otrzymał dziesięć sekund bonifikaty i objął w posiadanie różową koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

 

W niedzielę kolarzy czeka trzeci etap. Płaski, także korzystny dla sprinterów. Jego trasa prowadzi z Tortoli do Cagliari i ma 148 km. W poniedziałek w programie jest dzień przerwy i przeniesienie z Sardynii na Sycylię.

 

(PAP)