Stonoga kłamie? Policja dementuje doniesienia ws. pobicia i publikuje film z celi

Adwokat Zbigniewa Stonogi przekazał oświadczenie, że jego klient został brutalnie pobity w izbie zatrzymań w Komendzie Stołecznej Policji. Policjanci mieli użyć paralizatora, a na ciele zatrzymanego widoczne są siniaki - również w okolicach głowy. Konieczna była tomografia głowy, która została wykonana w szpitalu MSWiA. Adwokat Stonogi zapowiada, że złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Stonoga nie został pobity? Policja publikuje film

 

Innego zdania niż prawnik kontrowersyjnego biznesmena są przedstawiciele policji. Dziś na stronie policja.pl pojawiło się oświadczenie dementujące sensacyjne informacje: 

 

- Do obrażeń ciała u Zbigniewa S. doszło na skutek jego zachowania i nie miały z tym związku inne osoby. W dokładnym odtworzeniu przebiegu zdarzeń pomógł między innymi monitoring zainstalowany w pomieszczeniu, w którym został osadzony Zbigniew S. - czytamy w oświadczeniu. Do oświadczenia został też dołączony film z celi, w której przebywał Stonoga. 

 

Policja: wyczuwalny zapach alkoholu, nie zgodził się na badanie

 

- Zbigniew S. został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę (06/07 maja) w miejscu swojego zamieszkania. Byli przy tym obecni bliscy mężczyzny. Mężczyzna był ścigany listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Warszawie i Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście. W momencie zatrzymania był od niego wyczuwalny zapach alkoholu, jednak Zbigniew S. odmówił udziału w badaniu trzeźwości - czytamy w oświadczeniu umieszczonym na stronie policji

 

Po godzinie 7:00 w niedzielę Zbigniew S., przebywając sam w celi PDOZ, uległ wypadkowi. Stało się to w momencie, kiedy stojąc tyłem do drzwi i kopiąc w nie, przewrócił się, uderzając głową o podłogę. Podkreślamy ponownie, że pomieszczenie jest monitorowane, a całość nagrania pozostaje do dyspozycji prokuratury w przypadku, gdyby adwokat zatrzymanego chciał – zgodnie ze swoimi deklaracjami – złożyć zawiadomienie w tej sprawie - informuje policja. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Stonoga pobity przez policje? 

 

Całe oświadczenie dostępne na stronie policja.pl