Papież i Trump rozmawiali o Bliskim Wschodzie i obronie życia

Nota została wydana po rozmowach papieża z Trumpem, który następnie spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji watykańskiej arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

 

W oświadczeniu podkreśla się, że w czasie "serdecznych rozmów" wyrażono zadowolenie z dobrego stanu stosunków między Stolicą Apostolską a Stanami Zjednoczonymi, a także ze "wspólnego zaangażowania na rzecz życia i wolności religii oraz sumienia".

 

"Wyrażono pragnienie spokojnej współpracy między państwem a Kościołem katolickim w USA, zaangażowanej w służbę ludności w dziedzinie służby zdrowia, edukacji i pomocy imigrantom" - głosi komunikat Watykanu.

 

"Rozmowy umożliwiły wymianę poglądów na niektóre tematy związane z bieżącą sytuacją międzynarodową i krzewieniem pokoju na świecie poprzez negocjacje polityczne i dialog międzyreligijny, ze szczególnym odniesieniem do sytuacji na Bliskim Wschodzie i ochrony wspólnot chrześcijańskich" - poinformował Watykan.

 

Po tych rozmowach prezydent Trump wraz z rodziną i towarzyszącymi mu członkami delegacji USA zwiedził Kaplicę Sykstyńską.

 

(PAP)