Giro d'Italia - Pinot wygrał 20. etap, Quintana nadal liderem

Giro d'Italia - Pinot wygrał 20. etap, Quintana nadal liderem
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Na mecie w Asiago o zwycięstwo walczyło pięciu kolarzy zajmujących miejsca w czołowej szóstce klasyfikacji generalnej, którym wcześniej - na podjeździe na ostatnią górską premię na etapie i w wyścigu - udało się odjechać od grupki zajmującego drugie miejsce Holendra Toma Dumoulina (Sunweb).

 

Pinot okazał się najszybszy z tego grona, przed Rosjaninem Ilnurem Zakarinem (Katiusza), Włochami Vincenzo Nibalim (Bahrein) i Domenico Pozzovivo (AG2R) oraz Quintaną.

 

Holender stracił do zwycięzcy 15 sekund, zajmując 10. miejsce i pogorszył swą sytuację przed decydującym 21. etapem. Tuż za nim, z takim samym rezultatem, ukończył etap Czech Jan Hirt z polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice.

 

W klasyfikacji generalnej Quintana wyprzedza Nibalego o 39 sekund, Pinota o 43 i Dumoulina, który spadł z drugiego na czwarte miejsce, o 53 sekundy. Zakarin traci do lidera 1.15, a Pozzovivo 1.30. Między tymi zawodnikami rozstrzygnie się kwestia zwycięstwa w jubileuszowej, setnej edycji Giro d'Italia.

 

W niedzielę, ostatnim dniu wyścigu, odbędzie się licząca 29,3 km jazda indywidualna na czas ze startem na torze wyścigowym Monza i metą w Mediolanie.

 

(PAP)