W.Brytania: uzbrojony i niebezpieczny polski więzień uciekł ze szpitala

W.Brytania: uzbrojony i niebezpieczny polski więzień uciekł ze szpitala
WILTSHIRE POLICE

Polak został w ubiegłym roku skazany na pięć lat i trzy miesiące więzienia za próbę zabójstwa kobiety oraz jej córki w wyniku sporu o 2 tys. funtów. Według sądowego raportu, w trakcie przestępstwa mężczyzna przez kilka godzin groził obu kobietom śmiercią przy użyciu dwóch noży. Jedną z nich przywiązał do krzesła. Podczas kłótni z kobietami mężczyzna przez cały czas spożywał alkohol.

 

We wtorek rano Michał K., odsiadujący karę więzienia w Salisbury, trafił do szpitala po tym, gdy strażnik znalazł go w więziennej celi z raną głowy, która wymagała interwencji medycznej. Stamtąd zbiegł.

 

Inspektor Pete Sparrow z policji hrabstwa Wiltshire tłumaczył, że we wtorek wieczorem Polak zaatakował pilnujących go strażników i uciekł z kliniki. Michał K. nie ma jednak przy sobie pieniędzy ani telefonu komórkowego – zaznaczył Sparrow.

 

Pomimo zaangażowania w akcję poszukiwawczą psów policyjnych, helikoptera i dronów, mężczyzna wciąż pozostaje na wolności. Policjanci nie wykluczają, że jego ucieczka mogła być wcześniej zaplanowana i że mógł on otrzymać pomoc od osób trzecich. Możliwe, że uciekinier opuścił już granice hrabstwa Wiltshire.

 

Jak podkreślono, 30-letni Polak ma charakterystyczne tatuaże, które mogą pomóc w jego zidentyfikowaniu: "tylko Bóg może mnie ocenić" ("only God can judge me") oraz drugi, wyrażający brak szacunku dla prawa w sposób wulgarny. Policja dodała także, że mężczyzna ma przy sobie niebezpieczne przedmioty i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

 

Komisarz Mark Kent z policji w Salisbury zaapelował do mężczyzny o zgłoszenie się na policję, a do jego przyjaciół o pomoc w schwytaniu zbiega. Podkreślono także, że rozpoczęto współpracę z policją hrabstwa Bedfordshire, w którym znajduje się miasto Luton, gdzie mieszkał i popełnił przestępstwo poszukiwany przez policję Polak.

 

Poszukiwania będą kontynuowane w czwartek.

 

(PAP)