Wielka akcja CBA w więzieniach

"Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Regionalnej prowadzi śledztwo w sprawie inwestycji i rozliczeń wielomilionowego dofinansowania przyznanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013" - poinformował. Dodał, że chodzi o umowy podpisywane w połowie 2014 r. Poszkodowana ma być Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

W ramach tego śledztwa funkcjonariusze CBA z delegatur w Szczecinie, Białymstoku, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Katowic i Gdańska zabezpieczają dokumenty w ponad 50 miejscach, m.in. w firmach, które uzyskały dofinasowanie oraz np. w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, Zakładzie Karnym w Czarnem oraz Centralnym Zarządzie Służby Więziennictwa w Warszawie.

 

Wcześniej RMF podała, że "agenci przeszukiwali biura, a także zabezpieczali dokumentację związaną z tworzeniem hal produkcyjnych w zakładach karnych, w których osadzeni mieli składać meble". Podało, że śledztwo w tej sprawie trwa od lipca zeszłego roku, a sprawa jest wielowątkowa.

 

(PAP)