Formuła 1 - w kalendarzu na sezon 2018 minimum 21 wyścigów

Formuła 1 - w kalendarzu na sezon 2018 minimum 21 wyścigów
fot. PAP/EPA

Wraz z Bratchesem nad przygotowaniem kalendarza pracuje dyrektor sportowy F1 Ross Brawn, były dyrektor techniczny teamu Ferrari, gdy tytuły mistrza świata zdobywał Niemiec Michael Schumacher.

 

"Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi zespołami, bez ich pozytywnych opinii nie będziemy podejmowali żadnych decyzji dotyczących rozszerzenia kalendarza" - przyznał Bratches. W kalendarzu sezonu 2017 jest 20 wyścigów.

 

Jego zdaniem Formuła 1 wymaga zwiększenia zasięgu m.in. na Stany Zjednoczone, kraje Azji i Ameryki Łacińskiej, gdzie wyścigi cieszą się bardzo dużą popularnością. Bratches podkreślił, że Liberty Media, od tegorocznego sezonu właściciel Formuły 1 i organizator wyścigów, ma w planach zmiany przepisów, które uatrakcyjnią rywalizację i spowodują, że zainteresowanie F1 wzrośnie wśród kibiców.

 

"Naszym celem jest w przyszłości zwiększenie liczby wyścigów Grand Prix w sezonie, przemawiają za tym badania przeprowadzone w wielu krajach. Wejście na nowe rynki ma także duże znaczenie ekonomiczne dla zespołów, które mogą się spodziewać większych wpływów" - dodał.

 

W kalendarzu na 2018 rok - jak zapewnia Bratches - nie będzie kolizji Grand Prix z innymi dużymi wydarzeniami sportowymi. Po to, aby kibice nie stawali przed trudnym wyborem.

 

(PAP)