Pościg jak z filmów akcji. Strzały na Mokotowie, dwóch zatrzymanych

Mrozek wyjaśnił, że do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 18 przy ul. Wołoskiej na Mokotowie. "Na idącego tą ulicą mężczyznę z plecakiem napadło kilku - prawdopodobnie trzech sprawców. Wyrwali mu plecak i uciekli do samochodu, w którym czekała jeszcze jedna osoba i zaczęli uciekać" - poinformował Mrozek.

 

Rzecznik podał, że na to zdarzenie zwrócili uwagę dzielnicowi, którzy patrolowali ten rejon. "Natychmiast podjęli pościg, a jeden z dzielnicowych oddał dwa strzały ostrzegawcze. Nikomu w ich wyniku nic się nie stało, nie ma osób rannych, czy poszkodowanych" - zaznaczył.

 

"Dzielnicowi ruszyli w pościg za tymi sprawcami rozboju, którzy samochodem uciekali w stronę ulicy Puławskiej i niedaleko stacji metra Wilanowska rozbili ten pojazd, porzucili go i próbowali uciekać pieszo" - opisywał zdarzenie Mrozek.

 

Do dzielnicowych dołączyła załoga policyjna, która była w pobliżu zdarzenia. Policjanci zatrzymali dwóch napastników, pozostałych dwóch intensywnie szuka, odzyskali skradziony plecak - podał rzecznik.

 

Mrozek zaznaczył, że akcja powiodła się, ze względu na zdecydowaną i konkretną reakcję dzielnicowych. "To było bardzo zdecydowana i konkretna reakcja dzielnicowych. Widzieli co się dzieje, nie bali się oddać strzałów ostrzegawczych i skutecznie przeprowadzili pościg" - ocenił.

 

Podał, że podczas ucieczki samochodem sprawcy kradzieży uszkodzili kilka innych aut.

 

(PAP)