Grożą pobiciem i zmuszają do klęczenia. Kolejny film z przemocą wśród nastolatków

To kolejny film, który pokazuje przemoc rówieśniczą. Tym razem, nagranie zostało wykonane w Lubinie. Widać na nim, jak grupa nastolatek znęca się psychicznie nad swoją koleżanką. Nie wiadomo, co spowodowało taką falę agresji słownej. Słychać natomiast dyskusję o formie uderzenia, jakie miało zostać wymierzone ich koleżance.

 

Dodatkowym upokorzeniem miał być fakt nagrywania całego zajścia telefonem komórkowym.  Nie jest to odosobniony przypadek. Ostatnio sąd w Gdańsku zdecydował, że dwie nastolatki, które pobiły swoją koleżankę przed szkołą, zostaną umieszczone w ośrodku wychowawczym.

 

Do fundacji "Dajemy dzieciom siłę" dziennie dzwoni ponad dwieście dzieci, które są ofiarami znęcania się, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Dzwonią, bo dorośli z ich najbliższego otoczenia nie zawsze potrafią odpowiednio zareagować.

 

Dolnośląska policja już wszczęła dochodzenie w tej sprawie pod kątem psychicznego znęcania się. Po zebraniu wszystkich dowodów, sprawa zostanie niezwłocznie przekazana do Sądu Rodzinnego.