Polscy piłkarze grają z Rumunią. Kolejny przystanek w drodze na mundial

"Wiadomo, że Rumunia będzie chciała poprawić wynik z pierwszego meczu. Ale zagramy u siebie, będziemy mieć za sobą wspaniałych kibiców. Zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały w Warszawie i żeby spokojnie patrzeć w przyszłość" - powiedział Kamil Grosicki, który w Bukareszcie zdobył gola na 1:0 po efektownej akcji, a w sobotę rozegra 50. mecz w reprezentacji Polski.

 

Niemiecki trener Rumunów Christoph Daum zdaje sobie sprawę, jak trudne zadanie czeka jego zespół w sobotę.

 

"Zagramy przeciwko bardzo dobrej drużynie. Polski zespół tworzą piłkarze, którzy stanowią dużą siłę i robią różnicę na boisku. Wystarczy spojrzeć na tabelę grupy, to mówi więcej niż tysiąc słów" - stwierdził Daum.

 

W polskim zespole na pewno nie wystąpi z powodu kartek środkowy obrońca Kamil Glik. Więcej problemów ma trener Rumunów. Kontuzje wyeliminowały doświadczonych defensorów Dragosa Grigore i Cosmina Motiego, a także napastnika Denisa Alibeca.

 

Biało-czerwoni z dorobkiem 13 punktów zdecydowanie prowadzą po pięciu kolejkach w grupie E. Po siedem punktów mają Czarnogóra i Dania, po sześć Rumunia i Armenia, a dwa Kazachstan.

 

Polska jest faworytem sobotniej potyczki, ale w historii futbolu tak nie było. Rumunia w przeszłości uchodziła za jednego z najbardziej niewygodnych rywali biało-czerwonych, którzy wygrali z nią zaledwie sześć razy na 35 meczów (15 remisów i 14 porażek).

 

Początek spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45. W pozostałych sobotnich meczach grupy E Kazachstan zagra tego dnia z Danią, a Czarnogóra z Armenią.

 

(PAP)