Kraków: śledztwo ws. zranienia nożem nastolatka w tramwaju

Kraków: śledztwo ws. zranienia nożem nastolatka w tramwaju

Do zranienia doszło w sobotę w tramwaju linii 52. Według ustaleń, mężczyzna i towarzysząca mu kobieta zachowywali się agresywnie i wulgarnie, a na zwróconą przez nastolatka uwagę mężczyzna wyciągnął scyzoryk i zranił chłopaka w szyję. Kobieta odciągała natomiast napastnika.

 

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że miał on 1,8 promila alkoholu we krwi. Nastolatek trafił do szpitala gdzie ustalono, że odniósł on powierzchowną ranę szyi, niezagrażającą jego życiu.

 

Po przesłuchaniu świadków i analizie nagrań z monitoringu prokuratura postawiła 55-letniemu Stefanowi S. zarzut usiłowania ciężkiego zranienia nastolatka i spowodowania choroby realnie zagrażającej życiu. Przyjęła przy tym, że działał on z pobudek chuligańskich, czyli "z oczywiście błahego powodu i okazując rażące lekceważenie dla porządku publicznego".

 

Zarzuciła mu również obietnicę udzielenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w kwocie 20 tys. zł celem skłonienia ich do odstąpienia od wykonania czynności służbowej, a także znieważenie policjantów obelżywymi słowami.

 

Podczas przesłuchania Stefan S. częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, tj. do ugodzenia nożem i częściowo do znieważenia, natomiast nie przyznał się do próby7 przekupstwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie go na trzy miesiące.

 

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

To niejedyny w ostatnich dniach zarejestrowany w Krakowie przypadek popełnienia przestępstwa przy użyciu noża. Krakowska prokuratura prowadzi także śledztwo w sprawie zabójstwa nożem 23-letniego mężczyzny, do którego doszło również w sobotę w Krakowie. Sprawcy, którzy napadli na ofiarę, są poszukiwani.

 

(PAP)