Kłopoty Cristiano Ronaldo. Portugalski gwiazdor zdefraudował 15 milionów euro

Na boisku - nie do zatrzymania, poza nim powstrzymać go chcą policja, skarbówka i prokuratura. Z takimi przeciwnikami przyjdzie się zmierzyć Cristiano Ronaldo. Do sądu w Madrycie trafił właśnie pozew przeciwko piłkarzowi. Dotyczy podejrzeń o zdefraudowanie przez sportowca blisko 15-tu milionów euro.

 

Cristiano miał ukryć część swoich dochodów przed hiszpańskim fiskusem. Portugalczyk jest jednym z najlepiej zarabiających i najbardziej popularnych sportowców na świecie.

 

Sportowiec już próbował udobruchać hiszpański urząd skarbowy i przelał na jego konto 6 milionów euro. Urzędnicy uznali, że to jednak za mało i domagają się zapłacenia całego podatku.

 

To nie pierwszy taki faul na skarbówce. Za podobne przewinienie został ukarany Messi. Sąd skazał Argentyńczyka na 21 miesięcy więzienia i 2 miliony euro grzywny. Piłkarz ostatecznie do więzienia nie trafił. Hiszpańskie prawo automatycznie zawiesza wyroki poniżej dwóch lat więzienia.


Czy Ronaldo zamiast trafiać do bramki, trafi do celi - to wyjaśni sąd i prokuratura. Na razie napastnik Realu Madryt już zapowiedział, że nie zamierza atakować, ale tym razem - będzie się bronić.