Łódzkie - ponad 5 tys. gospodarstw bez prądu po burzach nad regionem

Łódzkie - ponad 5 tys. gospodarstw bez prądu po burzach nad regionem
Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Jak poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Andrzej Piech, w czwartek rano w Łódzkiem prądu nie miało 5332 odbiorców.
 
"Największe wyłączenia są w Pabianicach – 1608 gospodarstw - oraz w Łowiczu – 1509 - i w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie bez prądu pozostaje około tysiąca mieszkańców. Awarie spowodowane są uszkodzonymi przez konary liniami energetycznymi oraz zalaniem stacji transformatorowych. Uszkodzenia są sukcesywnie usuwane, bo w nocy pozbawionych energii elektrycznej było ponad 10 tys. mieszkańców" – powiedział.
 
Dodał, że przerwa w dopływie energii do domów może potrwać do godzin południowych.
 
Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak, strażacy w woj. łódzkim podjęli ponad 200 interwencji przy usuwaniu skutków burzy i porywistego wiatru. Byli wzywani do podtopień, zalanych piwnic, zabezpieczania dachów i połamanych konarów drzew, które trzeba było usunąć z dróg głównie na terenie Łodzi oraz w powiatach: łódzkim wschodnim, pabianickim, łowickim, bełchatowskim, kutnowskim, łaskim, piotrkowskim i rawskim. 
 
(PAP)